Salon Tukituote Oy Aurinkopilarin jälleenmyyjäksi

Finnwind aurinkopilarien myynti siirtyy Salon Tukituotteelle

Salon Tukituote on 1969 perustettu pitkän linjan teräsosaaja ja betonirakennusteollisuuden luotettava kumppani. Salon Tukituote palvelee betoniteollisuuden toimijoita, kuten esim. elementtitehtaita ja rakennusliikkeitä Suomen lisäksi Venäjällä, Baltian maissa sekä Lähi-idässä

Aurinkopilari P127 on laipallinen, betonilaatalle tai teräspalkille asennettava kattopilari/kattopollari aurinkopaneelien asentamiseen tasakatoille. Aurinkopilari soveltuu myös iv-koneiden ja -laitteiden, aitarakenteiden, erilaisten mainosten, antennien jne. kiinnitykseen tasakatoille. Aurinkopilari on CE merkitty, EN1090 teräsrakenne.

Aurinkopilareita tarvitaan aurinkopaneeliriviä kohden aina 1 kpl per 3 m. Suositeltava aurinkopaneelien riviväli esim. 30 asteen kulmalla on n. 4.5 metriä.

Aurinkopilarilla aurinkovoimalasta saavutetaan helposti 10% parempi tuotto perinteiseen painolliseen asennukseen verrattuna. Parempi tuotto perustuu parempaan säteilykulmaan, tehokkaampaan jäähdytykseen ja vähäisempään lumipeitteisyyden aiheuttamaan aurinkotuoton menetykseen.

Lisätietoa: https://aurinkopilari.fi/

………………….

Finnwind Oy on 1993 perustettu suomalainen teknologia- ja asiantuntijayritys, joka valmistaa, markkinoi ja asentaa aurinkosähköjärjestelmiä ja niiden komponentteja, pientuulivoimaloita sekä sähköliittymän korvaavia hybridijärjestelmiä.

Jaa sivu:

Email Facebook Google LinkedIn Twitter